Scrunchies: Od hippie kultúry po módny doplnok

Gumičky scrunchies sa začali používať v 80. rokoch minulého storočia a stali sa veľmi populárnymi v 90. rokoch. Pôvodne boli vyrobené z hodvábu alebo iných mäkkých a pohodlných materiálov ako je satén, taft, viskóza a slúžili ako alternatíva k bežným elastickým gumičkám, ktoré boli tvrdšie a mohli poškodiť vlasy alebo poškriabať hlavu.

Scrunchies sa stali často používanými ako módny doplnok a boli spájané s modernými a bohémskymi štýlmi tejto doby. Boli tiež populárne medzi umelcami, tanečníkmi a športovcami, pretože boli pohodlné a neničili vlasy počas cvičenia alebo tanca.

V neskorších rokoch sa gumičky scrunchies začali vyrábať z rôznych materiálov, ako sú bavlna, umelé vlákna s rôznymi vzormi a farbami. Stali sa obľúbenými medzi rôznymi vekovými skupinami a používajú sa dodnes na rôzne spôsoby, od zviazania vlasov po oživenie outfitu.

Gumičky sa stali tak populárnymi, že sa objavili aj v módnych časopisoch a na módnych prehliadkach. Dnes sú stále obľúbenými módnymi doplnkami a sú k dispozícii v mnohých obchodoch po celom svete. Pod značkou Scrunchy ich vyrábame už od roku 2019.

Napriek tomu, že gumičky scrunchies sa stali populárnymi v 80. a 90. rokoch, ich história sa vracia až do 60. rokov, keď boli používané ženami počas obdobia hippie kultúry ako spôsob, ako si zviazať vlasy bez toho, aby ich tlačili alebo inak ničili vlasy.

Dúfam, že Vám tento blog o histórii gumičiek scrunchies pomohol a dal Vám zaujímavé informácie. Ak máte ďalšie otázky alebo by ste chceli vedieť niečo viac o gumičkách Scrunchie sledujte nás aj naďalej.

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.