Ako správne zvoliť veľkosť čiapky, nákrčníka alebo čelenky 

Ako správne zvoliť veľkosť čiapky, nákrčníka alebo čelenky  1

Najjednoduchšie by bolo ponúknuť vám výrobky podľa veku. Žiaľ, obvod hlavy je veľmi individuálny rozmer a ak chceme aby vám čiapky či čelenky sadli, nie je možné riadiť sa vekom.

Čiapky, nákrčníky a čelenky produkcie Abadio sú pružné, takže nie je potrebné pridávať centimetre naviac, ani objednávať o číslo väčšie. Dôležité je iba správne merať.

Najideálnejšie je zmerať obvod hlavy pomocou krajčírskeho metra cez čelo ponad uši dookola. Podľa obrázka nižšie.
Ako správne zvoliť veľkosť čiapky, nákrčníka alebo čelenky  2
Ak máte po ruke len rovné pravítko, nezúfajte. Určite doma nájdete nejakú šnúrku alebo kúsok špagátu, ktorý omotáte okolo hlavy podľa obrázka namiesto metra a potom túto dĺžku odmeriate pravítkom.

V prípade, že váš obvod hlavy je na rozmedzí dvoch našich veľkostí, odporúčame objednať to väčšie číslo, hlavne ak ide o deti a je pravdepodobné, že hlava narastie, aby mohli nosiť aj na budúcu sezónu. Alebo nám môžete napísať do poznámky váš obvod hlavy a my vám vykúzlime čiapku či čelenku na mieru.
Nemusíte sa obávať dodacej doby, tovar vám bude doručený do niekoľkých pracovných dní, tak ako vždy.

Ak vám aj napriek tomu veľkosť nesadne, tovar nám môžete zaslať späť a my vám obratom pošleme správnu veľkosť. Stačí ak nám zavoláte, pošlete e-mail alebo vyplníte tento formulár